Semper in altum

W nowym rankingu Perspektyw zajęliśmy 17 miejsce w Polsce.
Gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu!
Ranking 2020

Ograniczenie działania szkoły

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 sekretariat jest nieczynny, a dyrekcja i administracja pracują zdalnie.
Prosimy o
kontakt mailowy

Matura 2020

Wytyczne Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w sprawie organizowania i przeprowadzania w 2020 r. egzaminów zewnętrznych, w tym egzaminu maturalnego.
Wytyczne GIS, MEN, CKE

statuetka 2 2

W dniu 27 września 2019 odbyła się w Konsulacie Generalnym RP w Kolonii uroczystość podsumowania i prezentacji projektu „Obalamy mury – Wir reißen die Mauern ein” zrealizowanego w minionym roku szkolnym przez uczniów pani profesor Joanny Rokosz-Lechwar oraz pani profesor Katarzyny Żywieckiej-Górki.

W pracach nad projektem uczestniczyli z ramienia I Liceum Ogólnokształcącego: Jan Cioch, Swietłana Dąbrowska, Dawid Domas, Wiktoria Gwóźdź, Marianna Krzepkowska, Karol Kudyba, Natalia Łygan, Paweł Matlak, Aleksandra Pindel, Mikołaj Radosz, Anna Rybicka, Julia Słupek, Alicja Tkaczyk, Irena Worobkiewicz, Agnieszka Zaleśna, Miłosz Łagan, Michał Rycaj oraz Jakub Wicher.
Projekt został nagrodzony przyznawaną raz na dwa lata prestiżową nagrodą Richeza Preis, za wybitne osiągnięcia w dziedzinie budowania polsko-niemieckiego porozumienia przez Minister für Bundes- und Europaangelegenheiten sowie Internationales des Landes Nordrhein-Westfalen. Nasze Liceum reprezentowała w Kolonii pani profesor Joanna Rokosz-Lechwar, która przywiozła dla naszych Koleżanek i Kolegów dwie piękne statuetki: wyróżnienie za nakręcony przez uczestników projektu film oraz za aktorskie dokonania Agnieszki Zaleśnej i Karola Kudyby.
Poniżej link informujący o przebiegu uroczystości:
https://www.uczen.de/Home/2019-09-27-präsentation-richeza.html

statuetka 2 1
Notatkę sporządziła prof. Joanna Rokosz-Lechwar