Stypendium im. prof. Józefa Nedomy

Stypendium Absolwentów Nowodworka rocznik 1978 "Wszechstronny jak Nowodworczyk"

Nowodworska Nagroda Literacka

Celem Stypendium jest wyróżnianie uczniów posiadających wszechstronną wiedzę, a nie dysponujących środkami finansowymi na jej dodatkowe pogłębianie i tym samym podkreślanie roli Nowodworka jako liceum kształcącego uczniów na wysokim poziomie z każdego przedmiotu.

Jako samodzielny zespół, Chór Nowodworski istnieje od 1986 roku. Początkowo prowadzony był przez Zbigniewa Toffla. Obecnie przewodniczy mu Ryszard Źróbek, który przejął kierownictwo w listopadzie 1992. Chór prowadzi aktywną działalność, dając rocznie ok. 30 koncertów.

charakterystyka

„Brama szkoły to jest taka cezura. Po jej przekroczeniu wchodzi się do innego świata. (…) Czego Nowodworek mnie nauczył? Pomógł odnaleźć mi własną drogę w życiu, nauczył szanować autorytety, a jednocześnie był dla mnie lekcją pokory”.

Prof. Kazimierz Wiech

Grono pedagogiczne I LO stanowią doświadczeni i znakomicie przygotowani nauczyciele - specjaliści w swoich dziedzinach, częstokroć pracownicy wyższych uczelni. Nauczyciele współpracują z Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie, Politechniką Krakowską, Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II, Akademią Górniczo-Hutniczą, Wyższą Szkołą Europejską im ks. Józefa Tischnera, Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.