ars

SMAK czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina
INAUGURACJA: Mając 17 lat
Kino Pod Baranami
sobota, 17 września 2016, godz. 10.00
Kino Pod Baranami zaprasza na inaugurację trzeciego sezonu SMAKu, czyli Spotkań Młodych Amatorów Kina - cyklu filmowego dla młodzieży.
Na ekranie Mając 17 lat - nominowany do Złotego Niedźwiedzia w Berlinie, zjawiskowy film o dorastaniu autorstwa jednego ze współczesnych mistrzów francuskiego kina André Téchiné.
Bilety dla uczniów TYLKO 10 zł!

Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutują o tym, co zobaczyli.
Pokazy odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich szkół średnich, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.
Seans filmu "Mając 17 lat" poprzedzi krótkie wprowadzenie, które wygłosi Olga Filip, uczennica drugiej klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie.
Dlaczego SMAK?
Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi - mówi pomysłodawczyni spotkań Aleksandra Musiał z V LO - Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej grupy!

Kontakt: Anna Kalfas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27
31-010 Kraków
12 423 07 68
www.kinopodbaranami.pl