ars

W sobotę, 5 listopada, Kino Pod Baranami zaprasza na kolejne Spotkanie Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla młodzieży. Na ekranie "Wszystkie nieprzespane noce" - nagrodzony na festiwalu Sundance najnowszy film Michała Marczaka, o którym już teraz mówi się, że ma szansę zostać manifestem nowego pokolenia. Bilety dla uczniów tylko 10 zł!

 

W listopadzie na SMAKowym spotkaniu - nowy film Michała Marczakaautora głośnego Fuck for Forest- porównywany przez krytyków do twórczości Sofii Coppoli czy kultowego dzieła Andrzeja Wajdy, Niewinni czarodzieje. Ten film to emocjonalny portret współczesnych dwudziestolatków, będący manifestem niespokojnego pokolenia urodzonych po 1989 roku.

Gospodynią spotkania będzie Julia Zabawa, uczennica II klasy liceum przy Kolegium Europejskim w Krakowie.

O FILMIE:

WSZYSTKIE NIEPRZESPANE NOCE| ALL THESE SLEEPLESS NIGHTS

reż. Michał Marczak, Polska/Wielka Brytania 2016, 100'

MFF Sundance 2016: nagroda dla najlepszego zagranicznego reżysera filmu dokumentalnego

MFF T-Mobile Nowe Horyzonty 2016: Nagroda Publiczności

Festiwal Filmowy w Gdyni 2016: udział w konkursie głównym

Krzysiek kończy trwający pięć lat związek z pierwszą dziewczyną i przeprowadza się do mieszkania najlepszego kumpla, Michała. Obaj rzucają się w wir nocnego życia, od kameralnych „domówek” przez imprezy klubowe i plenerowe festiwale. Nie przejmują się niczym, nie ustając w pogoni za znalezieniem swojego miejsca w życiu. Ze szczerych rozmów, całonocnych zabaw i wędrówek wyłania się obraz marzeń, ale także lęków i frustracji. Nagłe pojawienie się w ich życiu byłej dziewczyny Michała - tajemniczej Evy, wystawi ich przyjaźń na próbę. Pulsująca w rytmie uczuć i muzyki historia opowiedziana zostaje z perspektywy przyjaciół uwikłanych w miłosny trójkąt.

PRASA O FILMIE:

Niezwykle uchwycona pasja młodości.

Rodrigo Perez, Indiewire

Tryskający energią film o młodości, zabawie i przyjaźni

Lanre Bakare, The Guardian

Imponująca stylistyka.

David Rooney, The Hollywood Reporter

Michał Marczak to jeden z największych talentów polskiego kina.

Paweł T. Felis, Art&Business