Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu Człowiek z magicznym pudełkiem w ramach październikowego SMAKu, czyli Spotkań Młodych Amatorów Kina.
Pokaz odbędzie się w sobotę, 21 października o godzinie 10:00 w Kinie Pod Baranami.
Bilety dla uczniów w cenie 10 zł!
Gospodynią spotkania wokół filmu Człowiek z magicznym pudełkiem będzie Gabriela Maciejasz, nasza uczennica z klasy 1 k.

Człowiek z magicznym pudełkiem  to drugi film niezwykłego polskiego reżysera Bodo Koxa, twórcy Dziewczyny z szafy. Film opowiada historię Adama (Piotr Polak), który dotknięty zanikiem pamięci musi zacząć wszystko od nowa. Przeprowadza się i rozpoczyna pracę w potężnej korporacji. Poznaje w niej atrakcyjną Gorię (Olga Bołądź), którą jest totalnie oczarowany. Początkowo dziewczyna opiera się jego zalotom, uparcie twierdząc, że nie jest w jej typie. Gdy jednak romans nabiera rumieńców, chłopak dokonuje niebywałego odkrycia. W swoim nowym mieszkaniu znajduje stare radio, które nadaje audycje z lat 50. XX wieku.
Zwiastun filmu: 


SMAK to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy oraz dyskutować o tym, co zobaczyli. Pokazy w ramach SMAKu odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez jednego z uczniów, a kończy dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.