obrazekwww.prezydent.pl
W dniu 2 lutego 2018 r. naszą szkołę odwiedził wyjątkowy Gość – absolwentka Nowodworka, Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda.
Pierwszym punktem programu był Doroczny Nowodworski Koncert Kolęd, a jedną z jego atrakcji wspólne odśpiewanie kilku z nich. Aula rozbrzmiała radosnym „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Bóg się rodzi” oraz „Tryumfy Króla Niebieskiego” i nikogo, również naszego najważniejszego Gościa, nie trzeba było namawiać do aktywnego udziału w tej części uroczystości.

Później Pani Prezydentowa odpowiadała na pytania uczniów. Największy aplauz wywołała jej bardzo dyplomatyczna odpowiedź na pytanie, komu kibicuje podczas corocznego meczu piłkarskiego I LO, którego jest absolwentką, z II LO, w którym pracowała do czasu objęcia funkcji Pierwszej Damy. Również w tej części programu Pani Prezydentowa podzieliła się z młodzieżą nowodworską swoimi wspomnieniami z czasów szkolnych. Dowiedzieliśmy się, że to jej wychowawczyni, wciąż pracująca w naszej szkole Pani Profesor Joanna Rokosz-Lechwar nauczyła Panią Prezydentową tolerancji, patriotyzmu i wierności własnym zasadom i przekonaniom.
Ostatnią częścią programu było spotkanie z gronem pedagogicznym Nowodworka. I tu nie obyło się bez wspomnień, ale głównym tematem rozmów była polska szkoła. W końcu, było nie było, Pani Prezydentowa to nasza koleżanka po fachu.
Byliśmy poruszeni otwartością i serdecznością naszej Pierwszej Damy. Z przyjemnością będziemy wracać myślami do tego spotkania.