New_York

W piątek 06 kwietnia 2018 roku zaczęła się przygoda naszego życia.
Wyruszyłyśmy w podróż za ocean, do Germantown Academy w Fort Washington koło Filadelfii.
Podczas dwutygodniowego pobytu miałyśmy okazję posmakować tego, co w dalekiej Europie określane jest mianem The American Lifestyle.

Gospodarze przygotowali dla nas bogaty program pobytu, obejmujący zarówno udział w zajęciach lekcyjnych, takich jak np. strzelanie z łuku czy rzeźba, jak i zwiedzanie miejsc atrakcyjnych turystycznie.
Niezapomnianym przeżyciem był jednodniowy pobyt w Nowym Jorku, podczas którego zobaczyłyśmy najpopularniejsze miejsca tego miasta. W muzeum World Trade Center przeżyłyśmy chwilę zadumy, spacer przez Central Park był chwilą odpoczynku od ulicznego zgiełku, którego doświadczyłyśmy w niespotykanym nigdzie indziej natężeniu na Times Square. Jednak Nowy Jork będziemy kojarzyć przede wszystkim z zapierającymi dech w piersiach monumentalnymi drapaczami chmur.
Zła pogoda nie powstrzymała nas przed wyprawą do Waszygtonu, który okazał się prawdziwą perłą wśród gigantycznych metropolii. Zobaczyłyśmy z nowej perspektywy miejsce, które niemal codziennie przewija się przez czołówki światowych mediów. O ile Nowy Jork zafascynował nas feerią barw i różnorodnościa, o tyle Waszygton urzekł nas swoją elegancją i rozmachem.
Zwieńczeniem naszego pobytu w Fort Washington była dwudniowa wycieczka nad ocean do Stone Harbor i Cape May. Przechadzając się po plażach wschodniego wybrzeża delektowałyśmy się słoneczną pogodą i pięknymi widokami.
USA opuszczałyśmy z żalem. Poznałyśmu wielu wspaniałych ludzi, doświadczyłyśmy amerykańskiego optymizmu, otwartości i serdeczności. Nasi gospodarze, społeczność Germantown Academy, zrobili wszystko, aby ten pobyt był niezapomniany.

Magdalena Surjak
Świetlana Rokosz-Kuczyńska
Alicja Czepiec
Iwona Majcher, nauczyciel j. niemieckiego