Berlin

Katarzyna Trepka, Paweł Gacek, Jagoda Cichoń i Weronika Krzyżak zostali Laureatami VII Międzynarodowego Konkursu Literackiego „Młodzież pisze wiersze”, w którym to konkursie brało w tym roku udział 192 uczniów z Niemiec, Polski, Danii, Islandii i Luksemburga.

Kasia i Paweł to laureaci I i II miejsca w kategorii „najlepsze tłumaczenie ulubionego wiersza polskiego na język niemiecki”, zaś Jagoda i Weronika zostały uhonorowane I i II miejscem w kategorii „najlepsze tłumaczenie ulubionego wiersza niemieckiego na język polski”.
Zwycięski zespół spędził w nagrodę 4 dni w stolicy Niemiec, gdzie wziął udział nie tylko w uroczystej prezentacji Laureatów w Domu Poezji w Berlinie. Laureaci uczestniczyli także w warsztatach literackich oraz warsztatach translatorskich. Mieli też okazję poznać równie utalentowanych zwycięzców innych kategorii, zwiedzić miasto, poznać jego dramatyczną historię a na Wyspie Muzeów podziwiać Panoramę Pergamonu.
Gratulujemy sukcesu naszym uczennicom i uczniom, a także ich opiekunce, pani profesor Joannie Rokosz-Lechwar, dzięki której nasza młodzież od wielu lat zdobywa laury w tym konkursie.
A oto linki do zdjęć z Berlina oraz do publikacji "Młodzież pisze wiersze 2019".
https://www.facebook.com/pg/polin.ev/photos/?tab=album&album_id=2441895552522944
http://pol-in.eu/wp-content/uploads/2019/08/JSG2019web.pdf