swyspianski

Stowarzyszenie im. Stanisława Wyspiańskiego, które powstało, by wspierać rozwój młodych ludzi w ich ścieżce rozwoju i kariery, ogłasza nabór na kolejne stypendium.
O stypendium mogą się ubiegać osoby w wieku 18-26 lat, które myślą w sposób oryginalny i rozwijają swoje pasje. Kwota stypendium wynosi 12 000 zł, ponadto wszyscy finaliści będą uczestniczyć  w programie mentoringowym skierowanym do osób młodych.

Kapitułę Stowarzyszenie im. Stanisława Wyspiańskiego tworzą osoby reprezentujące różne dziedziny życia społecznego, menedżerowie, zawodowi trenerzy i psychologowie biznesu, badacze trendów, eksperci w sferze innowacyjności, ekonomii, ochrony środowiska, a także lekarz kardiochirurg.  Poza wsparciem finansowym, w drugiej połowie 2019 roku, ruszy program mentoringowy, w który zaangażują się wszyscy członkowie kapituły. Program skierowany jest do wszystkich finalistów pierwszej i drugiej edycji stypendium, w kolejnych latach zostanie rozszerzony i będzie osobną formą wsparcia dla młodych ludzi.

Pierwszą finalistką stypendium wybraną w czerwcu 2019 roku została Agnieszka Pałka, uczennica Technikum Łączności nr 14 w Krakowie, a także CEO startupu GetDressed, w którym sztuczna inteligencja pomaga w doborze ubrań i stylizacji oraz założycielka fundacji SEED, w której młodzi ludzie uczą się przedsiębiorczości. Laureatka opowiada o otrzymanym stypendium

Wcześniej byłam już laureatką innych stypendiów, ale to było dla mnie wyjątkowe ze względu na spotkanie z członkami kapituły. W trakcie poprzednich konkursów opowiadałam tylko o swojej działalności, a w tym wypadku miałam wrażenie, że członkowie kapituły chcą poznać mnie – Agnieszkę Pałkę – jako osobę, a nie tylko realizatorkę różnych projektów. Otrzymane stypendium przeznaczyłam na certyfikat z języka angielskiego oraz kursy dokształcające. Dla mnie wartością dodaną była możliwość poznania osób – mentorów, do których młody człowiek zwykle nie ma dostępu. A wsparciem, z którego osobiście bardzo się cieszę jest list polecający na studia w  Stanach Zjednoczonych napisany przez członków kapituły – podsumowuje Agnieszka Pałka.

Po pierwszej edycji stypendium widzimy, że jest potrzebne, że zgłaszają się przedsiębiorcze, twórcze, samodzielnie myślące osoby, którym możemy przekazać z jednej strony wsparcie finansowe ale przede wszystkim doradztwo i możliwość dotarcia do osób wpływowych, mentorów, którzy dzielą się z młodymi swoim doświadczeniem i wpływają na ich rozwój – uściśla Artur Rzepecki, coach i doradca menedżerów, autor programu mentoringowego.

Nabór do drugiej edycji stypendium rozpoczyna się 17 października przez stronę https://stypendiumwyspianskiego.pl/, a przyjmowanie zgłoszeń zakończy się 28 listopada 2019 roku. Kwota stypendium wynosi 12000 zł. Kolejnego laureata poznamy 15 stycznia 2020 roku, w rocznicę urodzin Stanisława Wyspiańskiego.

Stowarzyszenie im. Stanisława Wyspiańskiego powstało w marcu 2019 roku, jego kapitułę tworzą: prof. Piotr Buła, dyrektor Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Michał Glijer, przedsiębiorca i menedżer, Joanna Heidtman, psycholog, socjolog i trenerka biznesu, Marek Kamiński, podróżnik, przedsiębiorca społecznych inicjatyw, Przemysław Powalacz, menedżer, prezes Geberit Polska, Artur Rzepecki, coach i doradca menedżerów, Zuzanna Skalska, badaczka trendów, ekspertka w sferze innowacyjności, Krzysztof Wróbel, doktor nauk medycznych, kardiochirurg, Szymon Ziobrowski, promotor natury, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz Krzysztof Głuchowski, menedżer kultury, obecnie dyrektor Teatru im. J. Słowackiego.