IMG 4413

W piątek, 20 grudnia 2019, zgodnie z nowodworską tradycją, w auli naszej szkoły odbyło się Spotkanie Wigilijne. Gospodarz spotkania, pan dyrektor Jacek P. Kaczor, powitał przybyłych gości: grono pedagogiczne, uczennice i uczniów, pracowników szkoły oraz licznych emerytowanych profesorów. Spotkanie było okazją do podzielenia się opłatkiem, złożenia świątecznych życzeń, a także wysłuchania kolęd, przepięknie zaśpiewanych przez Chór Nowodworski pod dyrekcją prof. Ryszarda Źróbka. 

W ten grudniowy dzień aulę naszego liceum wypełnił zapach świeżej jodły, aromatycznego barszczu z uszkami, wybornych sałatek i przepysznych świątecznych wypieków przygotowanych przez nauczycieli, a także uczennice i uczniów z klas 3b, 2k oraz z grup DSD. Odświętnie udekorowane stoły i blask świec wprowadziły nas wszystkich w magiczny nastrój, nareszcie nadszedł czas, kiedy mogliśmy nie spiesząc się snuć opowieści i słuchać wspomnień.

20191220 104051

Niechaj nikomu z naszej nowodworskiej rodziny nie zabraknie w Nowym Roku czasu, aby słuchać i być słuchanym, a magiczny płomień świec niech rozpala w nas dobro na co dzień, nie tylko od święta.

Tekst zredagowała: mgr Katarzyna Żywiecka-Górka