Od 31 lipca 2017 do 11 sierpnia 2017 brałam udział w 42-godzinnym kursie Methodology Revisited, Revitalised & Re-energised w Executive Training Institute w St. Julians na Malcie.
Kurs trwał dwa tygodnie – w pierwszym tygodniu w mojej grupie było 11 osób, w tym 6 osób z Polski oraz nauczyciele z Hiszpanii, Węgier, Czech oraz Niemiec. W drugim tygodniu było 8 osób, w tym grupa polska w niezmienionym składzie oraz dwoje nauczycieli z Węgier i Niemiec. Mimo przewagi Polaków, grupa była bardzo zróżnicowana – byli to nauczyciele w różnym wieku, z różnych typów szkół, w tym szkół zawodowych.
Jako nauczyciel w pełni doceniłam naszą lektorkę, Valerie Zammit, która potrafiła nas zainteresować swoimi zajęciami przez cały czas trwania kursu. Odpowiadała na wszystkie pytania, zachęcała do dyskusji, pozwalała na kreatywność. Metodyka nauczania to niezwykle zróżnicowany temat, zwłaszcza w dobie niesamowitego rozwoju technologicznego. Część tematyki zajęć odnosiła się do odświeżenia posiadanej przez nas wiedzy, nowego spojrzenia na pozornie zdezaktualizowane metody (dyktanda), a także do szeroko pojętego wykorzystania Internetu w nauczaniu języka angielskiego.
Kurs był bardzo intensywny, ale nie był męczący. Bardzo spodobało mi się stworzenie bazy materiałów dydaktycznych online (dysk Google), co pozwoli na korzystanie z konkretnych stron internetowych. Mimo iż brałam wcześnie udział w kursach TIK, na Malcie dużo się na ten temat dowiedziałam.
Wartość dodana tego kursu to oczywiście piękne otoczenie i możliwość odwiedzenia wielu ciekawych miejsc. Dowiedziałam się między innymi jak wygląda Blue Lagoon podczas szczytu sezonu turystycznego oraz czy warto mieć klimatyzację w pokoju, gdy na zewnątrz jest 38 stopni….

To zdjęcie ilustruje jak można wykorzystać kolorowe patyczki do uczenia Passive Voice, czyli strony biernej…

EL1     EL2

Ewa Leonhard, nauczyciel języka angielskiego